Pytania i odpowiedzi

Jak wygląda przykładowy przebieg rozliczeń?

Odpowiedź:
Pamiętaj, że w systemie obowiązują kwoty brutto!
  • Reklamodawca doładowuje swoje konto przykładowo kwotą 100,00 PLN (brutto) i taką kwotę ma do wykorzystania.
    • jeżeli prowadzi działalność gospodarczą, może pobrać fakturę VAT na kwotę brutto 100,00 PLN (81,30 PLN netto)
  • adFreestyle pobiera prowizję za emisję reklam na stronie Wydawcy.
  • Wydawca wypłaca zgromadzone środki. Kwota zgromadzonych środków jest kwotą brutto.
    • jeżeli Wydawca prowadzi działalność gospodarczą i zgromadził kwotę w wysokości np. 50,00 PLN, wystawia adFreestyle fakturę VAT na kwotę brutto 50,00 PLN czyli 40,65 PLN netto
    • jeżeli Wydawca nie prowadzi działalności gospodarczej i zgromadził kwotę w wysokości np. 50,00 PLN, wystawia adFreestyle rachunek (automatycznie generowany w panelu) na kwotę 50,00 PLN i w takiej wysokości otrzymuje przelew

Czy muszę się rozliczyć z zarobionych pieniędzy?

Odpowiedź:
Tak. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, obowiązek rozliczania podatku dochodowego spoczywa na Wydawcy. To oznacza, że Wydawcy, którzy nie prowadzą działalności gospodarczej, muszą wykazać dochody pochodzące z emisji reklam w swoim rocznym rozliczeniu PIT, określając je jako "dochody z umowy o charakterze umowy dzierżawy w rozumieniu art. 10. ust. 1 pkt 6 updof". Szczegółowe informacje na temat rozliczeń znajdziesz na stronie Ministerstwa Finansów.

Wydawcy prowadzący działalność gospodarczą rozliczają się na zasadach właściwych dla fromy prowadzonej działalności.

Jak dodać stronę?

Odpowiedź:
Cały proces dodawania strony przedstawia prezentacja, którą możesz zobaczyć tutaj.

Jak dodać reklamę?

Odpowiedź:
Aby zobaczyć jak dodać reklamę, zobacz prezentację.

Jak rozmieścić reklamy na stronie?

Odpowiedź:
Zobacz przykłady rozmieszczenia różnych formatów reklamowych na stronie.

Przykład 1 Przykład 2 Przykład 3 Przykład 4

Czym są kanały reklamowe?

Odpowiedź:
Kanały reklamowe służą określeniu kategorii i formatu reklam, które mają się wyświetlać na stronie. Na każdej podstronie serwisu możesz dodać kilka kanałów reklamowych, które mogą wyświetlać różne kategorie reklam w różnych formatach.

Możesz tak skonfigurować reklamy, aby na jednej stronie po kliknięciu odsyłacza biznes wyświetlały się reklamy z kategorii Biznes, a po kliknięciu obrazka przedstawiającego np. motocykl wyświetlały się reklamy z kategorii Motoryzacja. W każdej chwili możesz sprawdzić statystyki klikalności każdego kanału.

Aby dodać kanał reklamowy wybierz stronę, określ kategorię reklam, które mają się wyświetlać po kliknięciu w link reklamowy.

Gdy już dodasz kanał, sprawdź instrukcję jego instalacji, klikając link Instrukcja instalacji przy dodanym kanale na liście kanałów.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć jak wygląda proces dodawania kanału reklamowego i wyświetlania reklamy.

Jak działa i czym jest kod zewnętrzny kanału?

Odpowiedź:
Funkcja wyświetlania kodu zewnętrznego w kanale pozwala wyświetlać dowolny kod, tekst, grafikę w miejscu umieszczenia kodu kanału instalacyjnego adFreestyle.

System pozwala na trzy tryby wyświetlania kodu zewnętrznego:

1. Możesz wybrać, aby Twój kod wyświetlał się tylko wtedy, gdy nie ma reklam CPC lub Flat Fee. W momencie, gdy nie będziemy mogli zaoferować żadnych reklam w wybranej przez Ciebie kategorii i formacie, możesz w miejscu wstawienia naszego kanału wyświetlić inny kod (lub grafikę czy tekst) np. kod innego dostawcy reklam. Gdy już będziemy mogli zaoferować reklamy, zaczną się one automatycznie wyświetlać zamiast Twojego kodu. W ten sposób zawsze wyświetlasz reklamy i nie tracisz na "wolnych przebiegach".

2. Możesz wybrać, aby Twój kod wyświetlał się tylko wtedy, gdy nie ma wykupionych bezpośrednio na Twojej stronie reklam Flat Fee. Ta opcja jest przydatna wtedy, gdy w ogóle chcesz zrezygnować z wyświetlania reklam CPC i czerpać zyski jedynie ze sprzedaży reklam metodą Flat Fee. Możesz np. wstawić tekst lub grafikę zachęcającą do wykupienia miejsca i wstawienia reklamy na stronie (np. "Wstaw tutaj swoją reklamę w kilka minut"). Link otwierający widget sprzedaży powierzchni Flat Fee znajdziesz pod polem do wpisania kodu zewnętrznego.

3. Możesz ustawić, aby kod zewnętrzny wyświetlał się stale. Nasze reklamy nie będą się wyświetlać. Możliwość sprzedaży bezpośredniej (Flat Fee) reklam także zostanie wyłączona. Ta opcja jest szczególnie przydatna, gdy chcesz wyświetlać wielu dostawców reklam na swojej stronie i uniknąć uciążliwej zmiany kodu źródłowego. Od momentu jednorazowego wstawienia kodu kanału na stronę możesz w jego miejscu wyświetlać dowolnych dostawców reklam, zmieniając jedynie kod w panelu administracyjnym, bez potrzeby ponownej zmiany kodów źródłowych serwisu. Dzięki temu utrzymujesz porządek w kodzie źródłowym i możesz szybciej reagować na zmiany w ofertach dostawców reklam.

Dlaczego nie działa kanał reklamowy?

Odpowiedź:
1) Sprawdź, czy kod kanału został w pełni skopiowany i poprawnie wstawiony na stronę.
2) Upewnij się, że wstawiony przez Ciebie kod kanału dotyczy właściwej strony.

Jak będą wyglądały reklamy na mojej stronie?

Odpowiedź:
Kliknij tutaj, aby zobaczyć wszystkie dostępne formaty reklamowe lub zobacz przykłady rozmieszczenia reklam na stronie:

Przykład 1 Przykład 2 Przykład 3 Przykład 4

Jak dodać i gdzie znaleźć kod wyświetlający reklamy?

Odpowiedź:
Aby zacząć wyświetlać reklamy najpierw musisz dodać swoją stronę. Aby dodać stronę z menu Moje strony wybierz opcję Dodaj nową stronę. Po dodaniu strony utwórz kanał reklamowy, czyli ustal jaki format reklamy chcesz wyświetlać.

Aby dodać kanał przy wybranej stronie na Liście stron kliknij link Kanały reklamowe, a następnie przycisk Dodaj kanał reklamowy. Po dodaniu kanału reklamowego na liście kanałów przy wybranym kanale kliknij link Instrukcja instalacji. Skopiuj kod kanału i wstaw na stronę w miejscu, w którym chcesz wyświetlać reklamy. Proces dodawania reklamy przedstawia prezentacja, którą możesz zobaczyć tutaj.

Czy na mojej stronie muszę wyświetlać tylko i wyłącznie reklamy adFreestyle?

Odpowiedź:
Nie wymagamy wyłączności, dzięki temu możesz oprócz naszych reklam wyświetlać reklamy od innych dostawców lub korzystać z innych sieci reklamowych.

Gdzie znajdę listę Reklamodawców dostępnych w systemie adFreestyle?

Odpowiedź:
Nie ma takiej listy, w zakresie dostępności Reklamodawców w systemie swoje usługi oferuje adFreestyle.
To adFreestyle zajmuje się emisją reklam na stronie i szukaniem Reklamodawców, podczas gdy Wydawcy mogą się zająć rozbudową swojego serwisu czy dodawaniem nowego, ciekawego wpisu na blogu, co wpłynie na zwiększenie ilości odwiedzin i spowoduje zwiększenie zysków z reklam.

Skąd mam wiedzieć, czy mam dostęp do kodów serwisu?

Odpowiedź:
Do kodów źródłowych serwisu ma dostęp osoba, która wprowadza zmiany w plikach źródłowych serwisu i umieszcza je na serwerze za pomocą protokołu transferu plików (ftp). Jeżeli nie robisz tego Ty, to skontaktuj się z administratorem lub osobą, która wykonała Twoja stronę.

Czy mogę wyświetlać reklamy na stronach, które otrzymałem jako partner?

Odpowiedź:
Otrzymałeś gotową stronę jako partner MLM (marketing wielopoziomowy), ale jej nie stworzyłem, czy to oznacza, że nie będę mógł wstawić kodu? Można wstawić kody adFreestyle jeśli:
1) dysponujesz dostępem do kodów źródłowych serwisu,
2) nie naruszasz w ten sposób regulaminu partnera udostępniającego dany serwis,
3) nie naruszasz praw osób trzecich.

Czy jako osoba prywatna - nie firma - mogę coś zarobić?

Odpowiedź:
Nie musisz posiadać firmy, aby zarabiać w adFreestyle.
Jedynym warunkiem dla partnera nie będącego przedsiębiorcą jest dostarczenie (przed pierwszą wypłatą) oryginału oświadczenia, że nie jest przedsiębiorcą w rozumieniu przepisów ustawy o swobodzie działalności gospodarczej.

Jak polecać adFreestyle innym? Gdzie znajdę link polecający?

Odpowiedź:
Moi znajomi uważają, że można zarabiać w adFreestyle polecając link innym. Chciałabym polecać Wasz portal.
Co mam zrobić i w jaki sposób zdobędę link referencyjny, aby polecać Was innym. Kliknij tutaj, aby zobaczyć dokładny opis dotyczący polecania platformy reklamowej adFreestyle.

Czy mogę zarabiać polecając wasz system, jeżeli nie posiadam strony www?

Odpowiedź:
U nas nie musisz mieć własnej strony i wyświetlać reklam, żeby zarabiać.
Dlaczego? To proste! Możesz zarabiać polecając innych użytkowników. Kliknij, aby dowiedzieć się jak polecać.

Kiedy zaczynam zarabiać na polecaniu użytkowników?

Odpowiedź:
Zarabiasz, gdy polecone przez Ciebie osoby dodadzą strony i zaczną zarabiać na emisji reklam. Każda osoba, która zarejestruje się z Twojego odnośnika (zostanie przez Ciebie polecona) przyniesie Ci 10% jej zysków dożywotnio (pierwszy poziom) i to bez żadnego wysiłku z Twojej strony. Jeżeli polecony przez Ciebie użytkownik poleci kolejnego użytkownika (drugi poziom) dostaniesz od nas 2% jego zysków, również dożywotnio.

Pamiętaj, że polecone przez Ciebie osoby nie tracą możliwości budowania swojej grupy poleconych i klikając w Twój link mają te same możliwości rozwoju, co Ty. Procent z zysku odbierasz nam, a nie użytkownikowi przez Ciebie poleconemu, więc nic on nie traci. Kliknij, aby dowiedzieć się jak polecać.
Kliknij, aby zmienić walutę. Waluty są przeliczane względem polskiego złotego (PLN) w oparciu o dzisiejsze kursy Europejskiego Banku Centralnego.